Matematický klokan

čo o ňom snáď ešte neviete

Autorom loga súťaže je francúzsky maliar a sochár Raoul Raba.

MATEMATICKÝ KLOKAN je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Vznikla vo Francúzsku v roku 1991 inšpirovaná najväčšou matematickou súťažou na svete – Australian Mathematics Competition (AMC). Od roku 1993 sa postupne rozšírila do väčšiny európskych krajín. V uplynulom školskom roku sa do súťaže zapojilo viac ako 3,4 milióna žiakov z 34 krajín nielen z Európy. Hlavným cieľom súťaže je propagovať a popularizovať matematiku medzi žiakmi. Súťaž spočíva v jedinom teste, ktorý píšu žiaci v jednotlivých vekových kategóriách v jeden deň vo všetkých krajinách. Firma EXAM už ôsmykrát organizuje túto zaujímavú súťaž v SR. Dôkazom toho, že súťaž je aj u našich žiakov obľúbená, je rastúci počet zapojených základných a stredných škôl.

O histórii tejto súťaže, ktorá je populárna i na našej škole sa viac môžete dozvedieť na odkaze:

história súťaže Matematický klokan

Koho zaujímajú i súťažné úlohy a ich riešenia z minulých ročníkov, môže priamo navštíviť stránku firmy EXAM.